Suzuka rozpocznie kolejny sezon Azjatyckiej LMS

Runda na torze w Suzuce rozpocznie kolejny sezon Azjatyckiej Serii Le Mans. Japoński tor może, ale nie musi zastępować w kalendarzu rundy w Chinach. 

Choć kalendarz kolejnego sezonu serii wciąż jest w budowie, organizatorzy już dziś zapewnili, że po roku przerwy powróci tu runda w Japonii. Co więcej, po 5 latach runda w Kraju Kwitnącej Wiśni znów otworzy sezon, odbywając się już w dniach 20-22 listopada 2020. 

Najciekawszym jest jednak, że po raz pierwszy, runda AsLMS odbędzie się w Suzuce. Tor znany przede wszystkim ze startów Formuły 1 nie gościł nigdy wcześniej wyścigów Azjatyckiej Serii Le Mans, stając się w praktyce trzecim takim obiektem po Fuji oraz po Okayama, gdzie miało miejsce wydarzenie jeszcze z wczesnej wersji serii. Suzuka gościła za to rundy World Sportscar Championship do jej samego końca w 1993. 

Obecność Suzuki na pierwszym miejscu kalendarza nie oznacza jednak, że z serią pożegna się w przyszłym roku tor w Szanghaju. Przy zachowaniu czterech pozycji kalendarza jest to możliwe, jednak coraz częściej mówi się o dołączeniu piątego wyścigu do kalendarza. W takim wypadku prawdopodobnie pozostałyby tu obie rywalizacje. 

Źródło: asianlemansseries.com 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league