Wiadomości GT/Endurance 06.11

Grand Prix USA przyniosło wiele tematów do dyskusji, jednak w świecie GT/Endurance też działo się niemało. Zobaczmy, co wydarzyło się przez ostatnie kilka dni. 

Długi dystans w kolejnych Igrzyskach 

Promotor wyścigów GT oraz Igrzysk Sportów Motorowych Stephane Ratel chce, by w kolejnej odsłonie imprezy były obecne zawody typu Endurance. Według Francuza, takie Igrzyska nie mogą obyć się bez wyścigu długodystansowego, dlatego chciałby w nich widzieć ACO jako współorganizatora. Poza wyścigami GT/EnduranceRatel widzi tu także rywalizację ciężarówek i pojazdów zabytkowych, podobnie jak w przypadku ACO obecnych w Igrzyskach wskutek podjęcia współpracy z organizatorami takich serii wyścigów. 

Źródło: FIA Motorsport Games 

Igrzyska nie co roku 

Choć pierwsza odsłona imprezy jest uważana za niezwykle udaną, organizatorzy nie liczą jednak na możliwość organizowania jej co roku. Twórcy Igrzysk chcieliby raczej, by impreza stała się swego rodzaju Olimpiadą, odbywającym się co kilka lat wydarzeniem zajmującym specjalne miejsce w kalendarzu różnego rodzaju wyścigów. Plany dotyczące dalszego rozwoju imprezy poznamy jednak dopiero za rok, gdyż kolejne Igrzyska odbędą się w przyszłym roku najprawdopodobniej na Paul Ricard we Francji. 

Źrodło: FIA Motorsport Games 

SRO nie planuje nowego sponsora tytularnego 

Przyszłoroczne wyścigi GT organizowane przez SRO nie otrzymają nowej nazwy ze sponsorem tytularnym. Po odejściu Blancpain, SRO chce skupić się na większej promocji poszczególnych imprez, a nazwy całych serii wypromować jako rozpoznawalne marki. Szczególnie ważne są dla nich te rywalizacje, które łączą w sobie rundy na różnych kontynentach, czyli Intercontinental GT Challenge oraz GT World Challenge. 

Źródło: SRO 

Trzy pojazdy od Inter Europol Competition w AsLMS 

Aż trzy prototypy polskiego zespołu wystartują w kolejnej odsłonie Azjatyckiej Serii Le Mans. Co ciekawe, w klasie LMP3 pozostanie tylko jeden Ligier ekipy, w którym zasiądą Nigel Moore i broniący mistrzostwa Martin Hippe. Aż dwie załogi pojawią się za to w Ligierach JS P217 w klasie LMP2, z których na szczególną uwagę zasługuje ta składająca się z Jakuba Śmiechowskiego, Mathiasa Beche oraz Jamesa Winslowa. 

Źrodło: Inter Europol Competition 

Do AsLMS wchodzi JLOC 

W coraz szerszej klasie GT3 wyścigów w Azji dołącza natomiast znany japoński zespół JLOC. Klub właścicieli Lamobrghini pojawi się w tej rywalizacji po raz pierwszy, mimo wielu lat startów w wyścigach GT i Endurance. Co oczywiste, orężem zespołu będzie jak na razie jedyny w stawce Huracan GT3, natomiast obok Japończyków Motojimy i Shibaty, kierowcą załogi będzie urodzony w Lizbonie obywatel Macao, Andre Couto. 

Źródło: Team JLOC 

Audi wprowadza ewolucję R8 LMS GT4 

Po dwóch latach Audi zaprezentowało ewolucję modelu R8 przygotowanego do wyścigów GT4. Jeden z najpopularniejszych pojazdów tej klasy otrzymał elementy upodabniające go do najnowszej odsłony modelu drogowego, a także kilka rozwinięć technicznych. Wśród nich, najważniejsze są te w ustawieniach ABS i kontroli trakcji. Pojazd otrzymał także nową kierownicę, przejętą wprost z modelu przygotowanego do startów w serii GT2, dzięki której kierowcy będzie łatwiej kontrolować poszczególne układy w samochodzie. 

Źródło: Audi Sport 

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league