Wiadomości GT/Endurance 26.10

Finał serii ELMS to nie jedyne, co może zainteresować kibica wyścigów GT i Endurance w tym tygodniu. Zobaczmy, co jeszcze działo się przez ostatnie dni.

Bentley zmienia taktykę?

Ekipy startujące w Bentleyach w seriach GT3 były dotychczas głównie odnogami fabrycznej ekipy M-Sport. To jednak może zmienić się w przyszłym sezonie. M-Sport zamierza skupić się tu na Intercontinental GT Challenge, a szersze pole do działania dać prywatnym klientom wykorzystującym ich pojazdy.

Źródło: Bentley

ELMS modyfikuje kształt imprezy

Przy okazji finałowego wyścigu w Portugalii, Europejska Seria Le Mans poinformowała o lekkiej modyfikacji kształtu pojedynczej rundy. Ta będzie rozpoczynać się nie w czwartek, ale już w środę, co oczywiście będzie jedynie dniem przygotowań i sprawdzenia pojazdów przez sędziów. Już w czwartek, pierwsze pojazdy wyjadą jednak na tor w prywatnych testach, pozostawiając dla ekip więcej czasu na przygotowanie do rywalizacji w danym miejscu,

Źródło: ELMS

Trans Am planuje dołączenie starszych pojazdów GT3

Amerykańska seria Trans Am zapowiada wprowadzenie w sezonie nowej klasy pojazdów. Xtreme GT oznaczona w skrócie jako XGT ma bazować na samochodach homologowanych przez FIA GT3 zbudowanych do roku 2016. Co ważne, pojazdy będą mogły mieć bardziej rozbudowaną aerodynamikę, wszystkie natomiast będą wyposażone w opony sponsora serii, Pirelli P Zero.

Lamborghini zapowiada nowy torowy hipersamochód

Włoska marka zapowiedziała budowę nowego czołowego pojazdu zaliczanego do klasy tak zwanych hipersamochodów. 830-konny pojazd ma być przeznaczony do jazdy tylko na tor, choć nie ma mieć on wersji typowo wyścigowej. Marka ujawniła już nawet pierwsze szkice pojazdu, jednak wciąż nic nie mówi na temat wersji, którą miałaby wystawić do walki w klasie GT2.

Źródło: Lamborghini

Black Falcon wygrywa ostatni wyścig VLN w 2019

Patrick Assenheimer i Maro Engel wygrali ostatni tegoroczny wyścig serii VLN. Kierowcy Mercedesa od Black Falcon pokonali Audi ekipy Phoenix dowodzone przez Franka Stipplera i BMW od Walkenhorst Motorsport. Pierwotnie, na drugim miejscu widniała załoga Porsche od Team Falken, jednak wskutek kary 185 sekund za szereg przewinień została ona zepchnięta na siódme miejsce. Ciekawostką wyścigu było pojawienie się tam Vipera GT3 od Team Zakspeed, niestety samochód mimo silnej załogi nie ukończył wyścigu.

Źrodło: VLN

16-latek mistrzem Super Trofeo w klasie Am

16-letni Steven Aghakhani został mistrzem odbywającego się na torze Jerez finału Super Trofeo w klasie Am. Młody Amerykanin zaliczył w Hiszpanii świetny występ, wygrywając w swojej klasie obydwa wyścigi North America oraz oba gromadzące najlepszych kierowców z trzech kontynentów.

Źródło: Lamborghini Super Trofeo