Ekipa NASCAR powraca na długie dystanse

Znana z wyścigów NASCAR ekipa Rick Ware Racing zapowiedziała udział w seriach IMSA SportCar i Azjatyckiej Serii Le Mans. W obu zespół wystartuje w klasie LMP2.

Dla obchodzącego w przyszłym roku 30-lecie zespołu RWR będzie to powrót do rywalizacji, w której ekipa brała udział jeszcze na początku dekady, a z którą jego założyciele byli związani w od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Co ciekawe jednak, tym razem zespół Ricka Warego nie kieruje się w stronę rodzimych wyścigów, ale przede wszystkim w stronę walki w Azji.

Ekipa RWR będzie tam partnerem zespołu Eurointernational, w wyścigach długodystansowych znanego obecnie ze startów w Europejskiej Serii Le Mans. Dzięki RWR, zespół Antonio Ferrariego wejdzie do walki w czołowej klasie LMP2. Jego orężem będą tam dwa Ligiery JS P2, starsze wersje posiadanych przez konkurencję JS P217 i jedyne wyposażone w standardowe silniki Nissana, a nie zmodernizowane jednostki z logo Gibsona.

Szef zespołu Rick Ware liczy, że obecność ekipy w Azji będzie pierwszym krokiem w stronę wymarzonego startu w 24h Le Mans. Rozpoczęcie sezonu już na jesień pozwoli także nabyć doświadczenia przed planowanym pojawieniem się także w rywalizacji w Ameryce.

Także i w serii IMSA SportsCar RWR zamierza pojawić się w kolejnym sezonie z co najmniej jednym pojazdem LMP2. Tu jednak ekipa ujawnia o wiele mniej szczegółów, mówiąc bardziej o marketingowym, niż sportowym aspekcie planów. Nie wiadomo nawet, czy kierowcą ekipy będzie syn szefa zespołu, Cody Ware, którego RWR chce wystawić jako jednego z kierowców do walki w Azji.

Jednym z czterech zapowiedzianych na nadchodzący sezon ekip w serii AsLMS będzie polski zespół Inter Europol Competition, który z dwoma nowymi Ligierami JS P217 także zadebiutuje tam w klasie LMP2.

Źródło: wareracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league