Ligier otwiera własną serię pucharową

Francuski producent samochodów Ligier rusza ze swoją własną serią pucharową. Organizowane wspólnie z ELMS wyścigi będą odbywały się przy okazji jej rund.

Współpraca Ligiera z ELMS jest oparta na programie Le Mans Endurance Management, który ma urozmaicić weekendy wyścigowe organizowane przy okazji wyścigów Europejskiej Serii Le Mans. W przypadku producenta z Francji, od przyszłego roku Europejska Seria Ligier będzie obejmowała dwa godzinne wyścigi, w których razem startować będą dwa wyczynowe samochody marki: prototypowy JS P4 oraz bliższy pojazdom drogowym, oparty na historycznym modelu JS2 samochód JS2.R.

Jak określił szef Ligiera Jacques Nicolet, rywalizacja ma dać młodym i mniej doświadczonym entuzjastom szansę na odkrycie i start w motorsporcie. Dzięki współpracy z ELMS, będą to mogli zrobić na najważniejszych europejskich torach wyścigowych, i to obok doświadczonych profesjonalistów z zespołów startujących w Europejskiej Serii Le Mans.

Kalendarz LMEM, którego częścią będzie pucharowa seria Ligiera, pojawi się najprawdopodobniej razem z kalendarzem nowego sezonu ELMS. Ligier zapowiada tu obecność przy pięciu rundach serii. Obecnie marka znana jest w motorsporcie głównie z produkcji prototypów, od niewielkich pojazdów klasy CN do obecnych w ELMS i FIA WEC prototypów LMP2.

Źródło: Ligier, sportscar365

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league