Bleekemolen z pole position, Kubica dziesiąty

Jeroen Bleekemolen wywalczył pole position do 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, za kierownicą Mercedesa-AMG zespołu Black Falcon. Holender pokonał Mirko Bortolottiego w Lamborghini i Roberta Renauera w Porsche.

Bleekemolen szybko dał wszystkim do zrozumienia, że będzie poważnym kandydatem do pole position, ustanawiając czas 1:57,705, po czym zjechał do boksów. W końcówce sesji ponownie wyjechał on na tor i był jeszcze szybszy, lecz jego czas został skreślony z uwagi na żółte flagi.

Drugi Bortolotti był o zaledwie 0,117 sekundy wolniejszy od dwukrotnego zwycięzcy wyścigu, pomimo usilnych starań o poprawienie swojego czasu w ostatnich minutach sesji. Trzeci Renauer jako ostatni zmieścił się poniżej 1:58, kończąc sesję z wynikiem 1:57,993.

Czwarty czas kwalifikacji należał do Christophera Haase w Audi #14, a za nim ustawią się Maro Engel, który zakwalifikował załogę #3 z Michałem Broniszewskim w składzie na piątym miejscu.

Robert Kubica zakwalifikował samochód Porsche #29 zespołu Olimp by Förch Racing na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej i tym samym w A6-Pro, do której polski zespół przeniósł się przed kwalifikacjami.

Drugie Porsche #34 polskiego zespołu kwalifikował Wolgang Triller, zajmując dziesiąte miejsce w klasie 911. Zespół Zest Racecar Engineering z Gosią Rdest w składzie zajął piąte miejsce w klasie TCR.

Przed zawodnikami jeszcze nocna sesja treningowa, a 24-godzinna rywalizacja w Dubaju rozpocznie się w piątek o godzinie 11.