Polka autorką malowania kasku Schumachera

Ten wywiad był możliwy dzięki wsparciu naszych czytelników. Jeśli chcesz czytać więcej ekskluzywnych wywiadów 1-na-1, postaw nam kawę!

Agnieszka Wienand po raz kolejny jest autorką malowania kasku dla kierowcy F1. Tym razem Polka pracująca dla JMD Jens Munser Design stworzyła malowanie dla Micka Schumachera. Kierowca Haasa korzysta z okazjonalnego kasku podczas Grand Prix Japonii.

Wcześniej Wienand wykonała projekty dla Sebastiana Vettela oraz Lando Norrisa. Jak przyznaje, możliwość wykonania projektu dla Schumachera bardzo ją ucieszyła, ponieważ jest pod wrażeniem samego kierowcy oraz jego występów w sportach motorowych.

„Tym razem miałam możliwość pomalowania kasku dla Micka Schumachera. Bardzo się ucieszyłam z tej wiadomości, ponieważ podziwiam Micka i jego karierę zawodowa. Wiem, że to jego pierwszy wyścig na torze Suzuka, tym bardziej był to dla mnie wielki zaszczyt wykonania projektu i pomalowania kasku własnoręcznie. Suzuka jest bardzo lubianym torem wyścigowym i za każdym razem podziwiam kaski kierowców F1, które są wykonywane specjalnie na wyścig w Japonii” – powiedziała Wienand.

Różowe kwiaty wiśni na niebieskim tle – to było życzenie Micka, które jest bardzo znanym i często używanym japońskim motywem.

„Życzeniem Micka były kwiaty wiśni na niebieskim tle. To znany japoński motyw japoński i często używany. Moim celem było przestawić ten motyw artystycznie / plastycznie. Na kasku znajdował się już design Micka w 3D taki jak gwiazdy, numer 47 i inne szczegóły, które wykonał JMD Jens Munser Design”.

Projekt Agnieszki jest unikalny. Nie jest to zwykła naklejka czy kilka warstw farby, ale ręczna praca, która swoim końcowym rezultatem zachwyca. Dopiero mając okazję zobaczyć kask kierowcy Haasa z bliska widać warstwy farby, a całość powoduje, że podziwiamy prawdziwe malarskie arcydzieło, które nie tylko zdobi głowę kierowcy, ale także ją ochrania.

„Postanowiłam potraktować kask jak płótno. Najpierw powstał ogólny szkic ołówkiem a po tym mieszanie farb akrylowych od razu na kasku. Nie wiedziałam jaki efekt z tego dokładnie wyjdzie, co było interesującym doświadczeniem. Zależało mi na tym, aby kwiaty wiśni nie wyglądały jak wycięte i naklejone, chciałam, aby można je, jakby to powiedzieć „poczuć”, kiedy ktoś dotyka kasku palcami. Ten efekt powstał po nałożeniu kilkukrotnej warstwy farby oraz techniki wydrapywania zarysów kwiatu wiśni. Szczegóły podkreśliłam używając nie tylko farb, ale również kredek i cienkopisów. Kwiaty i gałęzie wiśni pomniejszają się w kierunku przodu kasku, a niebieskie tło przechodzi w białe, czym bardziej widać logo sponsorów. Całość namalowanego projektu jest jak arcydzieło i ma swój unikalny i szczególny wymiar”.

Agnieszka już wcześniej współpracowała przy projektach kasku Sebastiana Vettela czy Lando Norrisa. W przypadku kierowcy McLarena, ten zgłosił się do pracowni po tym, jak zobaczył projektu wykonane dla niemieckiego kierowcy. Jak przyznaje Polka, malowanie kasku dla Micka Schumachera daje jej radość z wykonywanej pracy.

„Malowanie kasku sprawiło mi dużo radości, za każdym razem jest to ponowne wyzwanie, ponieważ nie wiadomo jaki będzie dokładny efekt końcowy. Motywy japońskie są bardzo lubiane, każdy kierowca ma swoją wizje projektu, sztuką jest wykonanie ich w różnych technikach plastycznych. Cieszy mnie to, że coraz więcej projekty kasków są bardziej indywidualne, pomysły zwariowane, a ich wykonania wielostronne. Takie projekty to wielkie możliwości dla wykazania talentu jaki mają projektanci. Dziękuje Mickowi za możliwość i zaufanie a także za wspaniałą współpracę z JMD Jens Munser Design. Roksana, dziękuję Tobie za kolejny wywiad. Serdeczne pozdrowienia do Polski”.

Galeria:
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze