WRC 7 – Recenzja ŚwiatWyścigów.pl

Kilka tygodni temu swoją premierę miała kolejna odsłona gier o tematyce Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC7. W tej recenzji odpowiemy na pytania dotyczące szczegółów gry oraz sprawdzimy, czy produkcja jest warta uwagi.

WRC 7 jest to trzecia część serii stworzona przez studio Kylotonn Racing Games. Dzięki temu, że jest to gra z oficjalną licencją Rajdowych Mistrzostw Świata, do dyspozycji gracza jest 55 zespołów rywalizujących ze sobą w różnych kategoriach WRC, jak również wszystkie oficjalne rajdowe trasy znane z kalendarza mistrzostw, wliczając w to odcinki z Rajdu Polski. Gra oferuje tryb kariery, multiplayer, a także opcję podzielonego ekranu.

Względem swoich poprzedników, WRC 7 zostało w dosyć spory sposób dopracowane. Na szczególną uwagę zasługuje grafika, która na wysokich ustawieniach prezentuje się bardzo dobrze. Gra jest w stanie zaoferować 60 FPS przy rozdzielczości FullHD, co przy poprzednich produkcjach nie było to takie oczywiste.

Poprawiona została również fizyka prowadzenia samochodu oraz uszkodzeń. Wcześniej mocne uderzenie w drzewo czy kamień nie powodowało odpowiednich wizualnych zniszczeń w samochodzie, jednak teraz jest to bardziej realistyczne. Sytuacja prezentuje się nieco gorzej w przypadku udźwiękowienia. Dźwięk silników w pewnym stopniu odbiega od tego, co możemy usłyszeć chociażby w transmisjach telewizyjnych. Dodatkowo dźwięk w momencie uderzenia przy dużej prędkości w drzewo także pozostawia nieco do życzenia.

Kilka słów należy jednak poświęcić dyktującemu trasy pilotowi. Chociaż nie popełnia on podstawowych błędów jak chociażby w WRC 6, jego głos wciąż pozostaje nienaturalny, co na początku utrudniało jazdę. Z pewnością jest to obszar do poprawy przy następnych odsłonach.

Generalnie w moim przypadku przesiadka na WRC 7 po epizodzie z DiRT Rally oraz DiRT 4 zajęła nieco czasu, lecz wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami przyzwyczajenie do fizyki jazdy stawało się coraz większe. Ogólnie muszę jednak przyznać, że jest lepiej niż się spodziewałem. Gry przygotowane przez Codemasters, w szczególności DiRT Rally, postawiły wysoko poprzeczkę na rynku rajdowym, jednak warto podkreślić, że WRC 7 to spory postęp względem WRC 5 czy WRC 6. W porównaniu do DiRT 4, które korzysta z generatora tras, poziom szczegółowości odcinków specjalnych wydaje się być nawet lepszy. Na plus tej gry przemawia oczywiście oficjalna licencja, jednak w tegorocznej odsłonie można dostrzec sporą poprawę, która – miejmy nadzieję – będzie również obecna w kolejnej części serii.

Dziękujemy Wydawnictwu Techland za udostępnienie kopii gry.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league