Harrison Burton odchodzi z NASCAR Cup Series do Xfinity Series

© Ford Performance

AM Racing ogłosiło, że Harrison Burton, po trzech sezonach w NASCAR Cup Series, dołączy do ich zespołu w Xfinity Series, drugiej co do ważności serii NASCAR.

W trakcie swojego pobytu w NASCAR Cup Series zdobył pierwsze zwycięstwo i zakwalifikował się do play-offów, jednak teraz wraca do rywalizacji w Xfinity.

„Cieszę się, że dołączam do AM Racing i mogę pomóc w budowaniu zespołu, który moim zdaniem ma potencjał, by odnosić zwycięstwa. Myślę, że to będzie wspaniała okazja, aby wykorzystać to, czego się nauczyłem w Cup Series, przenieść te doświadczenia do serii Xfinity i stać się jak najlepszym kierowcą” – powiedział Burton.

Harrison Burton zdobył cztery zwycięstwa w serii Xfinity w latach 2019-2021, a w obu pełnoetatowych sezonach z Joe Gibbs Racing awansował do play-offów. W 2022 roku dołączył do ekipy Wood Brothers Racing i stał się kierowcą NASCAR Cup Series.

W swoich pierwszych dwóch sezonach w NASCAR Cup Series Burton zajął 27. i 31. miejsce w klasyfikacji generalnej. W lipcu ogłoszono, że zostanie zastąpiony przez Josha Berry'ego w 2025 roku.

Mimo tego, Harrison Burton nie spoczął na laurach i w przedostatnim wyścigu sezonu zasadniczego 2024 wywalczył awans do play-offów za sprawą wygranej w rywalizacji na Daytona International Speedway. Było to jubileuszowe, setne zwycięstwo zespołu Wood Brothers Racing.

Paweł RychlikFormuła 1, Formuła 2, Formuła 3, WRC, ERC, NASCAR i F1H20. Sporadycznie IndyCar, WEC i DTM.
© 2009-2026 ŚwiatWyścigów.pl