Marini na czele drugiego treningu GP Walencji

Luca Marini odnotował najlepszy czas drugiego treningu wolnego przed zakończeniem sezonu MotoGP w Walencji. Walczący o tytuł Fabio Quartararo oraz Francesco Bagnaia uzyskali odpowiednio ósmy i dziewiąty czas.
Początek FP2 obfitował w wiele incydentów. Tylko w ciągu pierwszych dziesięciu minut Franco Morbidelli z fabrycznej ekipy Yamahy wyleciał z toru w pierwszym sektorze, a chwilę później Fabio Di Giannantonio znalazł się na deskach w drugim zakręcie. W «piątce» wywrotkę zaliczył Aleix Espargaró, zaś Marc Márquez także upadł, tym razem w pierwszym zakręcie.
Po pierwszych przejazdach na czele tabeli znajdował się Alex Rins, który uplasował swoje Suzuki w ostatni weekend w MotoGP na pierwszym miejscu z rezultatem 1:31,238. Za jego plecami znajdował się z kolei Quartararo, tracąc do Hiszpana zaledwie 0,005 sekundy. Bagnaia – podobnie jak w FP1 – również i tym razem spokojnie realizował swój program. Po pierwszej swojej próbie był trzynasty, chociaż Włoch kilkukrotnie wyjeżdżał szeroko, mając pewne problemy z utrzymaniem się na torze.
Wkrótce na drugie miejsce wskoczył jego zespołowy kolega z fabrycznego zespołu Ducati Jack Miller, zanim został on zepchnięty na trzecią lokatę przez Mariniego, który najpierw odnotował drugi rezultat, a następnie został nowym liderem sesji, wykręcając czas 1:31,110. Pod koniec Bagnaia poprawił się i awansował na siódme miejsce, zaś czas 1:31,330 plasował go tylko 0,2 sek. za Quartararo. Sam Francuz uniknął kolizji z Darrynem Binderem, który zajechał drogę w 13. zakręcie. Bagnaia także musiał walczyć się z utrzymaniem się na torze w «siódemce».
Pod koniec sesji zawodnicy byli w stanie uzyskiwać jeszcze lepsze czasy. Jako pierwszy barierę 1:31 pokonał Miller, który awansował na pierwsze miejsce z czasem 1:30,608. Ostatnie słowo należało jednak do Mariniego, który odnotował 1:30,217 i pozostał na czele już do samego końca. Z drugim wynikiem zameldował się Jorge Martin z Pramaca, a trzeci był Miller, dając Ducati całe TOP3.
Czwarta pozycja przypadłą Márquezowi, podczas gdy Enea Bastianini był piąty. Miguel Oliveira odnotował szósty wynik, siódma lokata przypadła Zarco, a czołową dziesiątkę zamknęli Quartararo, Bagnaia oraz Brad Binder.
Trzeci trening rozpocznie się w sobotę o godzinie 9:55, podczas gdy kwalifikacje ruszą o 14:10.



