Quartararo na czele drugiego treningu

© Petronas Yamaha SRT

Tegoroczny debiutant Fabio Quartararo okazał się być najszybszym zawodnikiem podczas drugiego treningu wolnego MotoGP przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Katalonii, plasując się przed Andreą Dovizioso i Takaaki Nakagamim.

Quartararo zaczyna nas powoli przyzwyczajać do wyśmienitego tempa prezentowanym na pojedynczym okrążeniu. Francuz co prawda dosyć niepewnie rozpoczął trening, zaliczając wyjazd poza tor, jednak z czasem ustabilizował swoje tempo, a pod koniec wykorzystał miękkie opony Michelin i przejechał tor w Barcelonie w czasie 1:40,079. Quartararo, który przed wyścigowymi zmaganiami w Hiszpanii przeszedł operację ramienia, okazał się być szybszy o 0,281 sekundy od Dovizioso, zaś tylko 0,021 sek. do Włocha stracił równie dobrze spisujący się Nakagami, który był najlepszym z zawodników Hondy.

Czwarty czas uzyskał Pol Espargaró, który także prezentuje solidną formę na KTM-ie, zaś za jego plecami znaleźli się Francesco Bagnaia oraz Franco Morbidelli. Z siódmym wynikiem trening ukończył Valentino Rossi, ósmy wynik wykręcił Danilo Petrucci, a czołową dziesiątkę zamknęli Cal Crutchlow oraz Alex Rins.

Najszybszy w pierwszym treningu Marc Márquez tym razem był dopiero siedemnasty, jednak lider mistrzostw nie zdecydował się na przejechanie okrążenia na miękkich oponach i w łączonym zestawieniu po dwóch treningach plasuje się na dziewiątej pozycji. Podobnie jak w FP1, również ta sesja była bardzo ciasna w zestawieniu – tym razem czołowych dziewiętnastu zawodników zmieściło się w sekundzie straty.

Daniel Wawiórka avatar
Daniel WawiórkaMiłośnik F1, MotoGP, WEC. Jeszcze większy miłośnik motorsportowych memów.
© 2009-2026 ŚwiatWyścigów.pl