Organizatorzy Indianapolis 500 uczczą pamięć Kyle'a Buscha. Symboliczny gest na 18. okrążeniu

Organizatorzy tegorocznego Indianapolis 500 przygotowali wyjątkowy hołd dla zmarłego Kyle’a Buscha. Na 18. okrążeniu wyścigu, pylon z wynikami na Indianapolis Motor Speedway, zostanie specjalnie podświetlony, aby uczcić pamięć 2-krotnego mistrza NASCAR Cup Series.
Śmierć 41-letniego kierowcy wstrząsnęła światem motorsportu. Busch zmarł po komplikacjach zdrowotnych związanych z ciężkim zapaleniem płuc, które przerodziło się w sepsę.
Busch swoje największe sukcesy święcił w Joe Gibbs Racing, jeżdżąc Toyotą Camry z numerem 18, to właśne dlatego podczas 18. okrążenia wyścigu Indianapolsi 500 zostanie specjalnie podświetlony.
Do upamiętnienia Amerykanina dołączy także Romain Grosjean. Francuz wystąpi w wyścigu samochodem z numerem 18 i specjalnym oklejeniem inspirowanym charakterystycznym projektem związanym z karierą Buscha.
Chip Ganassi Racing przygotowało na wyścig Indianapolis 500 oznaczenia z charakterystyczną ósemką Buscha, bo to właśnie z tym numerem od 2023 roku rywalizował Kyle, kiedy to przeszedł do Richard Childress Racing. Będzie je można zaobserwować w alei serwisowej.
For Kyle. ❤️ pic.twitter.com/eGcgyo2lEW
— Chip Ganassi Racing ⚡️ (@CGRTeams) May 24, 2026
Wcześniej Richard Childress Racing ogłosiło, że numer 8 zostaje zawieszony w użyciu i będzie czekał na Brextona, syna Kyle'a, gdy ten będzie już gotowy ścigać się w NASCAR.
Busch był jedną z największych postaci amerykańskiego motorsportu i dwukrotnym zwycięzcą wyścigu Brickyard 400 na Indianapolis Motor Speedway. W ostatnim czasie otwarcie mówił również o zainteresowaniu startem w Indy 500, co sprawia, że gest organizatorów nabiera jeszcze bardziej symbolicznego znaczenia.
Warto jednak jeszcze dodać, że już wcześniej obiekt w Indianie oddał hołd Buschowi.
Zielona flaga wyścigu Indianapolis 500 została zaplanowana na godzinę 18:45. Pogoda może jednak sprawić, że rywalizacja będzie przekładana.









