Monteiro opuści także rundę w Japonii

Monteiro opuści także rundę w Japonii Honda

Wicelider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych Tiago Monteiro opuści drugi z kolei weekend wyścigowy. Portugalczyk nie pojawi się podczas rundy w Japonii, z uwagi na zalecenia lekarzy.

Monteiro uległ wypadkowi podczas testów na torze w Barcelonie we wrześniu. Choć oczekiwany jest jego pełny powrót do zdrowia, był on zmuszony opuścić niedawną rundę WTCC w Chinach. Skutki tej nieobecności nie były poważne, bowiem jego rywale w klasyfikacji generalnej nie uzyskali dobrych wyników i traci on obecnie tylko pół punktu do prowadzącego Theda Björka. Nieobecność podczas rundy w Motegi najprawdopodobniej wykluczy go jednak z walki o mistrzowski tytuł.

„To jeden z najbardziej rozczarowujących momentów mojej kariery” – powiedział Monteiro. „Jako zespół ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć się w pozycji pretendentów do tytułu i trudno jest przełknąć tę sytuację”.

„Najbardziej frustrujące jest to, że mój powrót do zdrowia przebiega bardzo dobrze, po prostu brakuje mi czasu. To jednak motywuje mnie do tego, by powrócić jeszcze silniejszym”.

„Muszę podziękować niesamowitemu personelowi medycznemu, który pracuje ze mną codziennie. Dzielimy wspólny cel moje powrotu na tor najszybciej jak to możliwe. Dziękuję również tym, którzy przesłali wyrazy swojego wsparcia w tym trudnym okresie”.

Nazwisko zastępcy Portugalczyka zostanie podane w późniejszym czasie.

Źródło: castrolhondawtcc.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach