Monteiro nadal pauzuje

Monteiro nadal pauzuje Honda Racing WTCC

Zespół Hondy potwierdził, że Tiago Monteiro opuści trzeci z rzędu weekend wyścigowy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych. Portugalczyk nadal odczuwa skutki wrześniowego wypadku podczas testów w Barcelonie.

41-letni kierowca wygrał ubiegłoroczny wyścig w Makau, gdy ten był częścią TCR International Series. Nie będzie mógł jednak bronić swojego triumfu i definitywnie pożegna się z nadziejami na pierwszy w karierze tytuł mistrza świata.

„Jestem bardzo rozczarowany opuszczeniem walki o tytuł oraz o obronę zwycięstwa w Makau” – powiedział Monteiro. „To jeden z najbardziej wymagających torów na świecie i uwielbiam się tam ścigać. Czuję się gotowy do powrotu i powróciłem do normalnego treningu”.

„Niestety, pomimo tego, ryzyko odnowienia kontuzji jest zbyt duże i muszę jeszcze trochę poczekać, by w pełni wyzdrowieć. Nie potrafię opisać tego uczucia, gdy ambicje walki o tytuł wymykają mi się z rąk. W tej sytuacji mogę jedynie kontynuować trening i celować w powrót podczas finału w Katarze”.

W samochodzie Monteiro ponownie zasiądzie Esteban Guerrieri.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach