Honda wykluczona z rundy w Chinach

Honda wykluczona z rundy w Chinach fiawtcc.com

Samochody fabrycznego zespołu Hondy zostały wykluczone z ostatniej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w chińskim Ningbo. Powodem decyzji były niezgodne z przepisami wtryskiwacze paliwa.

Dla japońskiego producenta to druga tego typu sytuacja w ostatnich dwóch latach – w minionym sezonie stracił on zwycięstwo na torze w Marrakeszu z uwagi na nieregulaminową podłogę.

Jak poinformowali sędziowie, wtryskiwacze paliwa budziły wątpliwości podczas piątkowego badania technicznego, w związku z czym zlecono ich dalsze badanie: „Podczas wyścigu w Chinach delegat techniczny zaplombował wtryskiwacz paliwa w samochodzie #34. Zespół poinformował, że taki sam komponent był wykorzystywany również w samochodach #2 i #5”.

„Po przeprowadzeniu badań, delegat techniczny FIA orzekł, że wtryskiwacze paliwa we wszystkich trzech samochodach były niezgodne z artykułami 263.003, 263.004 i 263.324 załącznika J. Podczas wysłuchania, zespół przyznał że wtryskiwacze były niezgodne z przepisami”.

„W związku z tym, wszystkie trzy samochody zostały wykluczone z kwalifikacji, MAC 3 oraz obu wyścigów w Chinach”.

Po przeliczeniu punktów, Thed Björk powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 3,5 punktu nad Tiago Monteiro. Norbert Michelisz spadł na czwarte miejsce i traci już 32,5 punktu do lidera.

Honda zgodziła się z decyzją FIA, tłumacząc sytuację niewłaściwą interpretacją przepisów procedury homologacyjnej.

Źródło: touringcartimes.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach