Richard zastąpi Guerrieriego w Campos Racing

Richard zastąpi Guerrieriego w Campos Racing fiawtcc.com

Ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Europy Samochodów Turystycznych Kris Richard zadebiutuje w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych podczas nadchodzącej rundy w Japonii. Zastąpi on Estebana Guerrieriego w zespole Campos Racing.

22-letniemu Szwajcarowi przysługuje nagroda w postaci występu w jednej rundzie WTCC. Miał z niej skorzystać podczas rundy we włoskiej Monzy, lecz inne obowiązki wykluczyły taką możliwość. Ostatecznie wykorzysta swoją okazję podczas rundy Twin Ring Motegi.

„Nie znam samochodu, zespołu, toru, WTCC czy czegokolwiek” – powiedział Richard. „Ma to jednak swoje plusy, bo nie mam żadnej presji. Pojadę tam, by jak najlepiej wykorzystać sytuację, podchodząc do tego z otwartym umysłem. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę się doczekać”.

Guerrieri wygrał w tym roku dwa wyścigi dla zespołu Campos Racing i choć na początku roku sugerowano, że niedomknięty budżet uniemożliwi jego udział w pełnym sezonie, jego nieobecność w hiszpańskiej ekipie ma mieć zupełnie inny powód – jest on bowiem typowany na zastępcę Tiago Monteiro, który opuści rundę w Japonii z przyczyn zdrowotnych.

Źródło: fiawtcc.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach