Małgorzata Czerwińska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Rossi: Robimy postępy

Za nami pierwszy dzień przedsezonowych testów Motocyklowych Mistrzostw Świata na torze Sepang w Malezji. Valentino Rossi, który od samego rana zmagał się z dokuczliwym bólem głowy, uplasował się dziś na ósmej pozycji, tracąc do będącego na czele stawki Caseya Stonera 1,014s.

Zarco wygrywa finałowy wyścig sezonu

Johann Zarco w fantastycznym stylu zwycięża w Grand Prix Walencji na torze imienia Ricardo Tormo na pożegnanie z pośrednią kategorią. Podium uzupełnili Thomas Lüthi oraz Franco Morbidelli.

• Dział: Moto2

Przewodnik przed Grand Prix Walencji

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia tegorocznego sezonu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Areną ostatnich zmagań w 2016 roku będzie runda w Walencji, czyli Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana.

Zarco deklasuje rywali i zdobywa pole position w Malezji

Johann Zarco w przepięknym stylu zdominował sesję kwalifikacyjną Moto2 podczas Grand Prix Malezji na torze Sepang. Francuz pozostawił daleko w tyle Franco Morbidelliego oraz Axela Ponsa, którzy uzupełnili pierwszy rząd tracąc do lidera ponad 2 sekundy.

Przewodnik przed Grand Prix Malezji

W piątek rozpocznie się przedostatnia, 17. runda Motocyklowych Mistrzostw Świata - Shell Malaysia Motorcycle Grand Prix. Znamy już mistrza świata królewskiej kategorii, natomiast walka o tytuł drugiego wicemistrza wciąż trwa.

Lüthi wygrywa kwalifikacje na Phillip Island

Zeszłotygodniowy zwycięzca GP Japonii Thomas Lüthi z ekipy Garage Plus Interwetten był najszybszy w dzisiejszych kwalifikacjach klasy Moto2. Niespodziewanie na pozycji nr 2 sesję ukończył Mattia Pasini, tuż przed Samem Lowesem.

Przewodnik przed Grand Prix Australii

Już jutro startuje 16. z 18. rund Motocyklowych Mistrzostw Świata - Michelin Australian Motorcycle Grand Prix. Nim zawodnicy klasy królewskiej powrócą do rywalizacji na torze, przyjrzyjmy się faktom i statystykom przed tymi zawodami.

Lüthi triumfuje na Motegi, Zarco powiększa przewagę

Szwajcar prowadził od startu do mety i zasłużenie, w pięknym stylu wygrał wyścig klasy Moto2. Na drugim miejscu rywalizację ukończył obrońca mistrzowskiego tytułu Johann Zarco, a podium uzupełnił Franco Morbidelli.