Małgorzata Czerwińska

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Przewodnik przed Grand Prix Ameryk

Przed nami kolejna, trzecia już runda Motocyklowych Mistrzostw Świata – Red Bull Grand Prix of The Americas. Tym razem przenosimy się do Stanów Zjednoczonych, do Teksasu, gdzie już od piątku będzie można śledzić poczynania najlepszych motocyklistów na świecie.

Morbidelli dominuje w Argentynie, pech Marqueza

Franco Morbidelli został triumfatorem drugiego wyścigu tego sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasie Moto2. Włoch prowadził od startu do mety, wygrał drugi wyścig z rzędu i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnili Miguel Oliveira oraz Thomas Lüthi.

• Dział: Moto2

Pierwsze pole position w karierze dla Oliveiry

Do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Argentyny z pierwszego pola startowego wyruszy Miguel Oliveira. Portugalczyk był dziś bezsprzecznie najszybszym zawodnikiem Moto2 na torze Termas de Rio Hondo. Pierwszy rząd uzupełnią Franco Morbidelli oraz Alex Marquez obaj reprezentujący barwy ekipy Estrella Galicia.

Viñales na czele piątkowych treningów, duże problemy Rossiego i Lorenzo

Zawodnik ekipy Movistar Yamaha MotoGP okazał się bezkonkurencyjny podczas piątkowych treningów klasy królewskiej przed wyścigiem o Grand Prix Argentyny. Na drugiej pozycji w tabeli czasów uplasował się obrońca mistrzowskiego tytułu Marc Marquez, a trzeci niespodziewanie był Karel Abraham (Pull & Bear Aspar Team).

Przewodnik przed Grand Prix Argentyny

Druga runda Motocyklowych Mistrzostw Świata, czyli Gran Premio Motul de Republica Argentina, rusza już od piątkowego popołudnia. Sezon 2017 powoli się rozkręca, tym razem karuzela MotoGP przenosi się do Ameryki Południowej.

Morbidelli triumfuje w Grand Prix Kataru

Włoch został zwycięzcą pierwszego wyścigu klasy Moto2 w sezonie 2017. Na drugim miejscu uplasował się Szwajcar Thomas Lüthi, a podium uzupełnił Takaaka Nakagami z Japonii.

Przewodnik przed Grand Prix Kataru

Rozpoczynamy końcowe odliczanie do startu nowego sezonu Motocyklowych Mistrzostw Świata, już od czwartkowego popołudnia będziemy znów emocjonować się rywalizacją o tytuły mistrzowskie w trzech różnych kategoriach wyścigowych – Moto3, Moto2 oraz MotoGP.

Rossi: Robimy postępy

Za nami pierwszy dzień przedsezonowych testów Motocyklowych Mistrzostw Świata na torze Sepang w Malezji. Valentino Rossi, który od samego rana zmagał się z dokuczliwym bólem głowy, uplasował się dziś na ósmej pozycji, tracąc do będącego na czele stawki Caseya Stonera 1,014s.

Zarco wygrywa finałowy wyścig sezonu

Johann Zarco w fantastycznym stylu zwycięża w Grand Prix Walencji na torze imienia Ricardo Tormo na pożegnanie z pośrednią kategorią. Podium uzupełnili Thomas Lüthi oraz Franco Morbidelli.

Przewodnik przed Grand Prix Walencji

Wielkimi krokami zbliżamy się do zakończenia tegorocznego sezonu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Areną ostatnich zmagań w 2016 roku będzie runda w Walencji, czyli Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana.