Wojtek Paprota

Wojtek Paprota

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

Bernie Ecclestone specjalnie dla ŚwiatWyścigów.pl

Bernie Ecclestone to absolutnie największa postać w całej historii Formuły 1 i człowiek stający za jej sukcesami. Od końca lat 70-tych wyznaczał ścieżki rozwoju sportu, który z rangi regionalnych wyścigów stał się wielomiliardowym, globalnym biznesem. Przez całe życie twardo stąpał po ziemi, prowadził interesy w bardzo bezpośredni sposób i nie dawał wchodzić sobie na głowę. Nigdy nie bał się brać na siebie odpowiedzialności za Formułę 1, w której przez wiele lat uznawany był za dyktatora, stosującego politykę „dziel i rządź”. Zawsze postępował uczciwie i zgodnie z własnym sumieniem, ale mimo to znajdowali się ludzie, którzy próbowali zepchnąć go ze szczytu. Wykorzystując swój spryt, nadal się na nim utrzymuje, a odejście z pozycji dyrektora wykonawczego Formuły 1 po 40 latach pracy stało się dla niego faktem dopiero dzięki zmianom w układzie właścicielskim spółki. W tygodniu po Grand Prix Hiszpanii zaszczytu spotkania się z Berniem Ecclestonem w jego londyńskim biurze przy Princess Gate dostąpił Wojtek Paprota.

Fukuzumi pierwszym zwycięzcą w sezonie

Nirei Fukuzumi objął prowadzenie w pierwszym w tym sezonie wyścigu serii GP3 w Hiszpanii już przed pierwszym zakrętem i nie oddał go do samej mety, odnosząc pewne zwycięstwo. Podium uzupełnili dzisiaj Leonardo Pulcini i Alessio Lorandi, ponieważ Jack Aitkan musiał wycofać się z uwagi na problemy z silnikiem.

Leclerc zamienia pole position w zwycięstwo

Charles Leclerc zamienił pole position w zwycięstwo w głównym wyścigu Formuły 2 na torze w Barcelonie. Monakijczyk utrzymał za sobą Lukę Ghiotto, który naciskał na niego przez całą rywalizację. Na trzecim miejscu znalazł się dzisiaj jadący na alternatywnej strategii Oliver Rowland. 

Aitken najszybszy w inauguracyjnych kwalifikacjach

Ekipa ART Grand Prix okazała się zdecydowanie najlepsza na otwarcie ósmego sezonu serii GP3, ponieważ jej reprezentanci zajęli dwa pierwsze miejsca w sobotniej czasówce w Hiszpanii. Najszybszy był dzisiaj Jack Aitken, a za nim uplasowali się Nirei Fukuzumi i Dorian Boccalacci. 

Leclerc na czele stawki w treningu w Hiszpanii

Kierowca Premy, Charles Leclerc, zakończył sesję treningową Formuły 2 na torze w Montmelo na pierwszym miejscu. Monakijczyk jako jedyny zszedł z czasem poniżej 1:30s, ale niewiele zbrakło do tego również drugiemu Alexowi Albonowi. NIeco dalej z tyłu uplasował się Sergio Settle Camara. 

Grand Prix Rosji – analiza ŚwiatWyścigów.pl

Grand Prix Rosji, czwartq tegoroczna runda mistrzostw świata Formuły 1 padła łupem Valtteriego Bottasa. Dla Fina było to pierwsze zwycięstwo w karierze i dowód na to, że w kluczowych momentach można na nim polegać. Po udanym piątku i sobocie duży niesmak panuje w garażu Ferrari, które było tu faworytem do zwycięstwa. Po weekendzie w Rosji dochodzimy do wniosku, że tempo Scuderii i Mercedesa jest praktycznie identyczne, dlatego na mistrzostwo może liczyć kierowca, który popełni mniej błędów i póki co nie zapowiada się aby był to Lewis Hamilton. Red Bull pozostaje wyraźnie za czołową dwójką i powoli zaczyna dochodzić go Williams, który w końcu mógł pochwalić się dwoma samochodami na mecie. Równie solidnie trzyma się też Force India, które w Rosji zaliczyło czwarte podwójne punkty, czego nie można powiedzieć o Toro Rosso, Renualt czy Haasie. Tyły po raz kolejny zabezpieczał Sauber i McLaren.

Ferrari znowu wyraźnie szybsze od Mercedesa

Scuderia Ferrari po raz kolejny pokonała ekipę Mercedesa, pokazując wyraźnie lepsze tempo w finałowym treningu w Sochi. Na czele znowu znalazł się Sebastian Vettel, a Valtteri Bottas ponownie wyprzedził Lewisa Hamiltona. Zdobycie pole position przez ekipę z Brackley wydaje się tym razem dość mało prawdopodobne. 

Duet Ferrari wyraźnie szybszy od Mercedesa

Ekipa Ferrari po raz kolejny pokazała, że dominacja Mercedesa w Formule 1 dobiegła końca. Podczas drugiego treningu w Sochi Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen ustanowili wyraźnie lepsze czasy od duetu Mercedesa, który musiał zadowolić się trzecim i czwartym miejscem. 

Subskrybuj to źródło RSS

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach