Informacja prasowa

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony: http://www.swiatwyscigow.pl

Polacy wygrywają na Imoli

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, tegoroczni mistrzowie Lamborghini Super Trofeo Europe w klasie AM, zakończyli europejską część sezonu zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w piątkowych wyścigach na włoskim torze Imola.

Polacy w Finale Światowym Pucharu Lamborghini

Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski, zdobywcy Pucharu Europy serii Lamborghini Super Trofeo, w najbliższy weekend wystartują w jej ostatniej rundzie, a następnie w wielkim finale światowym. Zmagania odbędą się na włoskim torze Imola, który w poniedziałek przywitał najlepszych kierowców z całego świata... śniegiem.

Karkosik wraca na Bliski Wschód

Alex Karkosik wystartuje zimą w rozgrywanych głównie na Bliskim Wschodzie wyścigach mocno obsadzonej, indyjskiej serii MRF Challenge. Pierwsze zmagania już w najbliższy weekend na torze Formuły 1 w Bahrajnie, podczas mistrzostw świata FIA WEC. Rok temu mistrzostwo MRF Challenge wywalczył syn genialnego inżyniera ekipy Red Bull Racing, Harrison Newey, pokonując m.in. syna legendy F1, Michaela Schumachera.

Ekström wicemistrzem świata

Mattias Ekström znalazł się w gronie zwycięzców sezonu 2017 Mistrzostw Świata w Rallycrossie FIA. W ostatnim tegorocznym wyścigu Szwed zajął trzecie miejsce, odbierając w ten sposób Petterowi Solbergowi drugą pozycję w klasyfikacji kierowców. To o tyle ważne wydarzenie, że Ekström miał na swym koncie o jeden wyścig mniej, z racji kolizji terminów z jego startem w serii DTM. Wyścig w Afryce Południowej wygrał Johan Kristoffersson, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Team EKS zajął trzecią pozycję w klasyfikacji zespołowej.

Audi i EKS powalczą o dwa tytuły wicemistrzowskie WRX

W najbliższy weekend, 11 i 12 listopada, w Kapsztadzie (Cape Town) w RPA, odbędzie się finał sezonu 2017 Mistrzostw Świata w Rallycrossie. Mattias Ekström, Toomas Heikkinen i Reinis Nitišs wiążą z tym startem wielkie nadzieje. Ich celem jest piąte w tym sezonie zwycięstwo i tytuł wicemistrzów w klasyfikacji zespołowej. W klasyfikacji kierowców, Mattias Ekström również skoncentrowany jest na zdobyciu wicemistrzowskiego lauru.

Lexus wystartuje w klasie DPi?

Jak podaje amerykański magazyn Racer, Lexus „aktywnie rozważa” możliwość powrotu do wyścigów w klasie IMSA Daytona Prototype international, a szefem projektu jest starszy menedżer Toyota Racing Development Steve Hallam.

Toyota wygrała 6-godzinny wyścig w Szanghaju

Zespół Toyota GAZOO Racing zajął pierwsze miejsce w 6-godzinny wyścigu w Szanghaju, 8. i przedostatniej rundzie Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (FIA WEC). Na najwyższym podium stanęli Sébastien Buemi, Anthony Davidson i Kazuki Nakajima prowadzący TS050 Hybrid #8.

• Dział: WEC

Karkosik kończy debiutancki sezon na podium w Barcelonie

Alex Karkosik stanął na podium podczas ostatniej rundy swojego debiutanckiego sezonu w Formule 3. Na torze F1 w Barcelonie 17-letni torunianin finiszował w sobotę na trzeciej pozycji, zapewniając sobie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. To najlepszy wynik polskiego debiutanta w historii serii Euroformula Open.