Tomasz Kubiak

Tomasz Kubiak

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. URL strony:

SPM potwierdza skład na przyszły sezon

Zespół Schmidt Peterson Motorsports ogłosił, że w nadchodzącym sezonie IndyCar Series będzie reprezentowany przez dwóch kanadyjskich kierowców – Jamesa Hinchcliffe’a i Roberta Wickensa. Będą oni stanowić pierwszą parę kierowców z tego kraju od 2004 roku, kiedy to Paul Tracy i Patrick Carpentier ścigali się w barwach Forsythe Racing.

  • Dział: IndyCar

Wickens przechodzi do IndyCar

Jak poinformował zespół DTM Mercedesa, Robert Wickens opuści niemiecką serię, by w przyszłym roku startować w IndyCar, wraz z zespołem Schmidt Peterson Motorsports.

  • Dział: IndyCar

Marquardt: Błędy kosztowały nas tytuł DTM

Tegoroczny sezon Deutsche Tourenwagen Masters w całości padł łupem Audi, które zdobyło tytuły kierowców, producentów oraz zespołów. Klasyfikacja mogła wyglądać jednak inaczej, gdyby nie kilka błędów popełnionych przez BMW.

  • Dział: DTM

Toyota zwleka z decyzją o pozostaniu w WEC

Wciąż nie są znane wszystkie szczegóły rywalizacji w „super sezonie” 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata. Spowodowało to odroczenie decyzji o pozostaniu w klasie LMP1 przez Toyotę, która początkowo miała ogłosić swoje plany w miniony weekend na torze Fuji.

  • Dział: WEC

Rast: Największe osiągnięcie mojej kariery

René Rast został w niedzielę pierwszym od 1993 roku kierowcą, który wywalczył tytuł Deutsche Tourenwagen Masters jako debiutant. Jak twierdzi Niemiec, to osiągnięcie przebiło jego dotychczasowe sukcesy.

  • Dział: DTM

Audi dominuje w Laguna Seca

Kelvin Van Der Linde, Markus Winkelhock i Pierre Kaffer odnieśli zwycięstwo w pierwszej edycji wyścigu California 8 Hours na torze Laguna Seca, stanowiącego rundę cyklu Intercontinental GT Challenge.

Wittmann wygrywa, Rast mistrzem DTM

Ustępujący mistrz Deutsche Tourenwagen Masters Marco Wittmann odniósł zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu na torze Hockenheim. Drugie miejsce zajął René Rast, który zapewnił sobie w ten sposób mistrzostwo w pierwszym sezonie startów.

  • Dział: DTM

Blomqvist wygrywa ostatnie kwalifikacje sezonu

Tom Blomqvist uzyskał najlepszy czas niedzielnych kwalifikacji Deutsche Tourenwagen Masters w Hockenheim, które zostały przerwane z powodu obluzowanej studzienki kanalizacyjnej.

  • Dział: DTM

Połowa punktów za główny wyścig WTCC w Chinach

Néstor Girolami został ogłoszony zwycięzcą drugiego wyścigu Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych na torze Ningbo. W związku z przerwaniem rywalizacji po zaledwie trzech okrążeniach za samochodem bezpieczeństwa, przyznano zaledwie połowę punktów.

  • Dział: WTCC
Subskrybuj to źródło RSS

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race put motorsport 4kolka kobiecym okiem o wyscigach